+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Nejlepší zimní přikrývky? My už je známe!

Přemýšlíte, jak se co nejlépe vybavit na zimu? Letos to možná řešíte o něco víc, jak v předchozích letech.

Kalendár04. 10. 2022

Abyste začali každý, i ten nejmrazivější den, v pohodě, potřebujete se především dobře vyspat. Klidný a nepřerušovaný spánek vám zajistí kvalitní přikrývky, které vám dnes představíme.

Výplň z dutého vlákna – vhodná i pro alergiky  

První věc, kterou musíme připomenout, je výběr správného výplňového materiálu. V současnosti je jich spousta, od peří, přes vlnu až po syntetická vlákna. My máme výbornou zkušenost s dutým vláknem, které je vhodné i pro alergiky a navíc se přikrývky s touto výplní snadno udržují.  

Duté vlákno najdete ve všech typech přikrývek, které nabízíme. Letní jsou velmi lehké a prodyšné, celoroční představují zlatý střed, ale v zimě nemusí stačit. Jaké přikrývky vás nejlíp zahřejí v době od lstopadu do března? 

Přikrývky vybírejte podle teploty v ložnici

Říká se, že na spaní je ideální chladnější vzduch, ale nic se nemá přehánět. Pokud vám teploměr v ložnici ukazuje okolo 19 - 20 stupňů, bude vám stačit klasická zimní přikrývka z dutého vlákna Luxus plus, která obsahuje výplň z dutého vlákna o plošné hmotnosti 450 g/m2.  Přikrývka je díky tomu opravdu lehká (1300 g tvoří výplň plus něco málo přidá látka, ze které je přikrývka ušitá). 

Vedle této klasicky prošité přikrývky nabízíme i přikrývku thermo, která uspokojí i ty nejvíc zimomřivé zákazníky. Platí zde úměra, že čím vyšší je hodnota plošné hmotnosti, tím víc přikrývka hřeje. Naše termopřikrývky patří v tomto parametru mezi špičky na trhu, jejich výplň je totiž z dutého vlákna o plošné hmotnosti 600 g/m2. 

K hřejivosti přispívá i to, že jsou po obvodu obšité lemovacím strojem. Díky tomuto technologickému postupu se přikrývka chová jako prachová duchna, protože vzduchová kapsa, která je uvnitř, drží dostatečné teplo. Tuto přikrývku využijete tehdy, pokud v ložnici míváte kolem 18 °C. 

DUO přikrývky – ekonomická varianta na celý rok 

Nechce se vám skladovat letní a zimní přikrývky? Jste zastánci minimalistických a efektivních řešení? V tom případě pro vás máme DUO deky! 

Název DUO přesně odpovídá tomu, jak tento produkt vypadá. Celková zimní DUO přikrývka o plošné hmotnosti 450 g/m2 obsahuje dvě samostatné a oddělitelné přikrývky, a to velmi lehkou letní (150g/m2) a o něco těžší celoroční (300 g/m2). Obě přikrývky jsou spojené zipovým uzávěrem, takže je můžete kdykoliv jednoduše oddělit. Kompletní DUO přikrývka je hřejivá jako standardně vyrobená zimní přikrývka Luxus plus, ale navíc ji využijete ceký rok. 

Přikrývky z dutých vláken jsou na zimu ideální, protože jsou nejen hřejivé, ale i lehké. V zimě se vám v nich bude spát skvěle, zvlášť pokud je navíc povlečete do flanelového ložního prádla. Už ho máte? Jestli ne, inspirujte se naší nabídkou flanelového povlečení!

Chcete se dozvědět více? Přečtěte si náš článek o výhodách bavlněného povlečení.

Prohlédněte si přikrývky i na videu

Prohlíželi jste 0