+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Zima přichází! Vyměňte letní přikrývku za kvalitní zimní peřinu

S příchodem zimy pochopitelně řešíme i výměnu polštářů a přikrývek za takové, které nás v tomto období více zahřejí. Pro zimní měsíce doporučujeme teplou přikrývku, která optimálně hřeje. Rozhodně není pravidlem, že čím tlustší deka, tím více je teplejší – přikrývka musí být především prodyšná, nadýchaná a lehká.

 

Kalendár16. 10. 2019

Materiál je klíčový

Výběr správné zimní přikrývky závisí na několika důležitých faktorech. Nejdůležitějším kritériem pro výrobu přikrývek je kvalita výplňového materiálu. V současnosti můžete na trhu vybírat z přírodních materiálu (např. ovčí vlna, peří apod.) nebo syntetických vláken, která jsou vhodná pro alergiky a jejich údržba je daleko snadnější a pohodlnější. Výrobou přikrývek se zabýváme již 20 let a našim zákazníkům doporučujeme prošité přikrývky z dutých vláken.

V současnosti je nejkvalitnějším povrchovým materiálem mikrovlákno složené ze 100% polyesteru. Tento materiál nepropouští duté vlákno vně přikrývky a to hlavně díky své velké hustotě dostavy velmi jemných přízí.

Výplňové materiály pro přikrývky z dutých vláken

Pro výrobu prošívaných přikrývek používáme termicky pojené duté vlákno ze syntetického polymeru a to 100% polyester. Do přikrývek je pod tkaninu vložen materiál ve tvaru rouna (souvislá vrstva velkého počtu termicky pojených dutých vláken). Termicky pojené duté vlákno má i vysokou životnost. Toto rouno je distribuováno v různých plošných hmotnostech a tloušťkách. Pro zimní období je vhodné vybrat přikrývku s vyšší plošnou hmotností (gramáží). Nejteplejší přikrývky tak mají minimálně 400 g vláken na m² a více. 

Správné prošití přikrývek je důležité 

Tvar prošití je velmi důležitým faktorem pro stabilitu a udržení rouna dutých vláken v přikrývce. Velmi špatným typem prošití je pouze vodorovné nebo pouze příčné prošití v rovném, vlnkovitém, ale i cikcak tvaru. Důvodem je, že rouno dutých vláken není dostatečně upevněno k povrchové tkanině a k okraji přikrývky. Prošití by mělo být po obvodě celé přikrývky a to co nejblíže k okraji přikrývky. V případě obvodového prošití již uvnitř obdelníku může být libovolný tvar prošití.

Nám jako výrobci se osvědčilo prošití do osem, které zajišťuje rouno před posunem v obou směrech a dále prošití není tak husté, aby nebyla snížena hřejivost přikrývek. 

Hřejivost přikrývky ještě zvyšuje tzv. thermo provedení, kde díky technologickému postupu vzniká uprostřed přikrývky vzduchová kapsa, která vytváří tepelný vak. Přikrývka se chová jako prachová duchna.