+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Jaké materiály jsou vhodné pro ložní povlečení?

Ložní povlečení se vyrábí z tkanin s různými tkalcovskými vazbami a z různého materiálu. Proč je dobré znát tyto rozdíly? 

Kalendár05. 09. 2022

Každý, kdo si kupuje povlečení, chce, aby bylo příjemné, hebké, v chladném období hřejivé a v letním období chladivé. Může se zdát, že je to nesplnitelné, ale ve skutečnosti to tak složité není. Stačí vědět pár informací o složení materiálů a tkalcovské vazbě.

Bavlna nebo polyester? 

Jedním z nedůležitějších parametrů kvality ložního povlečení je použitý materiál. V současnosti, kdy cena bavlny neúměrně stoupá, má mnoho výrobců a prodejců kvůli ceně tendenci podporovat prodej ložního prádla ze syntetických materiálů (polyester) nebo při nejmenším směsí bavlny a polyesteru. 

Uvědomte si ale, že polyesterová vlákna bez úprav mají značné nevýhody oproti bavlněným vláknům. Mezi tyto nevýhody patří: nízká hřejivost, vyšší žmolkovitost, vznik elektrostatického náboje a vyšší přitažlivost prachu.V případě, že se povleče přikrývka z dutého vlákna, má povlečení ze syntetických materiálů tendenci přitahovat vlákna z přikrývky.

Povlečení musí být příjemné na omak

Kde jinde než v ložnici byste měli dbát na maximální pohodlí? Povlečení proto nevybírejte jen podle vzhledu, ale hlavně podle toho, jaké je na omak.

Možná zjistíte, že i syntetické materiály mohou splňovat vaše podmínky, ale již po prvních chvílích prospaných v syntetických materiálech zjistíte, že tzv. nedýchá a vy se pod ním silně potíte jak ve skleníku. 

Proto doporučujeme nakupovat ložní povlečení převážně z přírodních materiálů.

Bavlna již díky svému původu vyniká vlastnostmi, které splní všechny vaše požadavky. Ptáte se proč? Bavlněné tkaniny jsou prodyšné a paropropustné. Vedle těchto vlastností vyniká bavlna ještě jednou a tou nejzásadnější. Bavlněné materiály jsou hřejivé díky tvaru a průřezu bavlněného vlákna.

Bavlněné povlečení můžete zakoupit v mnoha různých kvalitách. Hledáte hřejivé, heboučké a příjemné povlečení? Pak nešlápnete vedle s povlečením z bavlněného saténu. Díky své vazbě je velmi příjemné na omak, ale splňuje i velmi žádaný tepelný komfort. Chcete se hodně ohřát v zimních měsících? Zvolte flanelové povlečení, které díky počesání vyniká velmi příjemným a hřejivým pocitem. Pokud nechcete žehlit, krepové povlečení je právě pro vás. Jistou stálicí je hladká bavlna, která díky nejmodernějším tkalcovským strojům získala v posledních letech vynikající vlastnosti. Povlečení je hřejivé, příjemné a hlavně velmi hebké. 

V našem sortimentu najdete bavlněné povlečení z hladké bavlny, saténu i flanelu, stačí si jen vybrat, jaký desén se vám líbí.