+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Jaké materiály jsou vhodné pro ložní povlečení?

Ložní povlečení se vyrábí z tkanin, které mohou mít různé tkalcovské vazby, různé materiálové složení a desény. Zvolení tkalcovské vazby (plátno, kepr, atlas, satén) a desénu je závislé na potřebě zákazníka a použití koupeného ložního povlečení.

Kalendár23. 07. 2019

Materiál je důležitý

Jedním z nedůležitějších parametrů kvality ložního povlečení je použitý materiál. V současnosti, kdy cena bavlny neúměrně stoupá, má mnoho výrobců a prodejců kvůli ceně tendenci podporovat prodej ložního povlečení ze syntetických materiálů (polyester) nebo při nejmenším směsí bavlny a polyesteru. Je třeba si uvědomit, že polyesterová vlákna bez úprav (např. kotonizace) mají značné nevýhody oproti bavlněným vláknům. Mezi tyto nevýhody patří: nízká hřejivost, vyšší žmolkovitost, vznik elektrostatického náboje a vyšší přitažlivost prachu.V případě, že se povleče přikrývka z dutého vlákna, má povlečení ze syntetických materiálů přitahovat vlákna z přikrývky.

Povlečení musí být příjemné

Z těchto a dalších užitných vlastností doporučujeme nakupovat ložní povlečení převážně z přírodních materiálů. V případě, že je povlečení vyrobeno ze směsi bavlny a polyesteru, což si prověříte na textilní etiketě, musí Vám být toto povlečení příjemné na omak. Doporučuji tento omak porovnat s klasickou bavlněnou tkaninou přímo na prodejně.