+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Ideální povlečení na zimu? Rozhodně flanel!

Nevíte si rady s výběrem ideálního povlečení na zimu? V zimních měsících dbáme především na to, aby nám v posteli bylo co nejtepleji a nejpříjemněji. Materiál takového povlečení by měl být zejména savý, prodyšný a zároveň vysoce hřejivý. Všechny tyto podmínky zaručeně splňuje nestárnoucí flanel, který je skvělou volbou pro zimní období.

Kalendár27. 09. 2019

Vlastnosti flanelové tkaniny

Díky typickému povrchu flanel rozeznáte hned na první dotek. Tkanina flanelového ložního povlečení je charakteristická vysokým vlasem, vytvořeným počesáním na povrchu tkaniny. Tkanina může být utkaná v keprové nebo plátnové vazbě. V současnosti je na trhu nejrozsáhlejší plátnová vazba a to kvůli cenové dostupnosti. Přesto flanelová tkanina musí splňovat určité charakteristické rysy. Hlavní charakteristickou vlastností flanelové tkaniny je již zmíněné počesání (vlas).

Další velmi důležitou vlastností je plošná hmotnost (gramáž) tkaniny, která musí být u flanelu minimálně 160g/m2. Doporučujeme zákazníkům, aby nekupovali flanelové povlečení, u kterého prodejce nebo výrobce neuvede plošnou hmotnost a složení tkaniny.

Jak vybrat správný materiál? 

Nejkvalitnějším materiálem flanelového povlečení je stále 100% bavlna, která podporuje svými vlastnostmi vysokou hřejivost a příjemný omak. Určitě nedoporučujeme nakupovat počesané materiály ze syntetických vláken, jako polyester. Tomuto povlečení se dnes na trhu říká mikroflanel. S flanelovou tkaninou pro výrobu povlečení tento materiál nemá nic společného. Tyto materiály nejsou vhodné pro kontakt s pokožkou kvůli podporování pocení a nepříjemného omaku pro pokožku zákazníka.

Flanelové povlečení vyžaduje podobné nároky na údržbu jako bavlněné povlečení a je možné i sušit v sušičce. Pozor však na přesušení, které prádlu neprospívá a pokud to jde, můžete vynechat i žehlení.

Pokud se rozhodnete pro kvalitní flanelové povlečení, můžete očekávat velmi příjemný a hřejivý pocit při Vašem spánku.