+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Druhy a výroba prošívaných přikrývek z dutých vláken

V současnosti se prošívané přikrývky vyrábí na plně automatických strojích, které dle mechanické šablony nebo počítačového programu určují způsob a tvar prošití přikrývky. Po tomto prošití je přikrývka předána k lemovacímu stroji, který začistí okraj přikrývky lemovací šikmou stuhou. Poté již dochází ke kontrole, adjustaci a expedici produktu na sklad. Kontrola se provádí vizuálně, ale i mechanicky z důvodu pevnosti začištění okraje přikrývky lemovacím strojem

Kalendár23. 07. 2019

Tvar prošití je velmi důležitým faktorem pro stabilitu a udržení rouna dutých vláken v přikrývce. Velmi špatným tipem prošití je pouze vodorovné nebo příčné prošití v rovném, vlnkovitém, ale i cikcak tvaru. Důvodem je, že rouno dutých vláken není dostatečně upevněno k povrchové tkanině a k okraji přikrývky. Prošití by mělo být po obvodě celé přikrývky a to co nejblíže k okraji přikrývky. V případě obvodového prošití již uvnitř obdelníku může být libovolný tvar prošití. Nám jako výrobci se osvědčilo prošití do osem, které zajišťuje rouno před posunem a dále prošití není tak husté, aby nebyla snížena hřejivost přikrývek.

Druhy prošití přikrývek

Dalším důležitým faktorem pro hřejivost je způsob výroby prošívaných přikrývek. Přikrývky mohou být vyrobeny klasickým prošitím, v duo nebo thermo provedení.

Prošití klasik: Všechny matriály jsou k sobě pevně prošity a hřejivost zde zajišťuje vysoce kvalitní termicky pojené rouno dutých vláken.

Duo provedení: Přikrývka je vyrobena ze dvou různě silných přikrývek, které jsou k sobě spojeny tkanicemi. Přikrývka Duo obsahuje letní + celoroční přikrývku. V případě spojení obou přikrývek je dosaženo přikrývky pro zimní období.

Thermo provedení: Přikrývky thermo jsou vyrobené speciálním způsobem, kde přikrývka obsahuje dvě celoroční přikrývky, které jsou k sobě pevně spojeny lemovacím strojem. Díky této výrobě vzniká uvnitř přikrývky vzduchová kapsa, která izoluje teplo pod přikrývkou. Přikrývky Kvalitex se vyrábí na panelovém rámovém stroji, který má kapacitu až 300ks/den. Tento tip prošívacího stroje je velmi šetrný k použitým materiálům. Dalším tipem prošívacích automatů jsou válcové kontinuální stroje, které mají vysoký výkon (cca dvojnásobný počet kusů než rámový stroj), ale pod válci dochází k destrukci a poškození použitých materiálů a to převážně roun dutého vlákna. Přikrývky Kvalitex jsou vyráběny píseckou českou výrobou a splňují vysoké požadavky zákazníků.