+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Dekorační polštářky lehce změní každý interiér

 

Pokud toužíte po změně ve Vašem bydlení, ale nechcete za každou cenu kupovat nový nábytek a radikálně měnit vzhled interiéru, zkuste začít s drobnými detaily a dekoracemi. Například pořízení moderních dekoračních polštářků nezatíží Váš rozpočet a přitom právě tato maličkost má schopnost byt proměnit během chvilky. Jde o velmi efektivní řešení, které lze přizpůsobit náladě nebo ročnímu období.

Polštářky na sedací soupravě dodají pohodlí při delším sezení, z postele zase vytvoří dokonalou odpočinkovou zónu.

Kalendár30. 01. 2020

Na velikosti nezáleží, na výplni ano

Při výběru tvarů a velikostí dekoračních polštářů se nemusíte držet žádných pravidel, záleží pouze na Vás jaké vyberete. Na trhu najdete malé i velké čtvercové polštáře, ale také obdélníkové, které vhodně doplní Váš set v ložnici nebo sedací soupravu. Spíše než tvar řešte výplňový materiál do polštářků – chcete přece, aby dekorace vydržela dlouho jako nová a nezbyla z ní po půl roce beztvará látková věc.

Ideální je kuličkové duté vlákno, které drží tvar a lze snadno naklepat, tím pádem budou Vaše polštářky stále krásně nadýchané. Chybu neuděláte ani s polštáři s výplní z mykaného dutého vlákna. Oba dva typy můžete prát v pračce, takže s údržbou není třeba dělat si starosti.

Jak vybrat ten nejlepší designový kousek?

Při výběru se řiďte především barvami, které se vyskytují ve vaší místnosti. Polštáře můžete sladit s barvou stěn, závěsy nebo třeba kobercem. Jednoduché dekorační polštáře „tón v tónu“ jemně doplní interiér spíše milovníků minimalistického skandinávského stylu. Naopak metalické barvy nebo výrazné geometrické vzory budou výborně ladit s moderním zařízením bytu, kde převládá třeba kovový nábytek a sklo. Výraznější polštáře v sytých barvách s obrázky nebo nápisy pak mohou vyjádřit Vaší osobnost a smysl pro detail. Květinové vzory a puntíky zase osloví romantické duše.

Záleží jen na Vás jak často budete dekorační povlaky na polštáře měnit a tím vytvoříte pokaždé jinou atmosféru Vašeho domova. Vybrat můžete z široké nabídky materiálů a vzorů i rozměrů naší české výroby firmy Kvalitex. Inspirujte se akční nabídkou a pořiďte si pár kousků za opravdu symbolickou cenu.