+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Víte, jak vybrat lůžkoviny na léto?

Trápí vás v letních měsících příliš silné a hřejivé přikrývky i povlečení? Chcete znát způsob, jak se v klidu a nerušeně vyspat i v těch největších vedrech?

Kalendár28. 05. 2020

Každý z nás má jiné cítění a tepelný komfort. Pod jednou přikrývkou je jednomu chladno a druhého polévá pot. Někdy bývá těžké vybrat ideální letní přikrývky nebo povlečení do ložnice. My vám s výběrem umíme pomoct.

Vsaďte na přírodní materiály

Prodejci lůžkovin často tvrdí, že syntetické materiály jsou chladivé a příjemné právě pro letní období. Opak je pravdou. Pokud jsou v přímém kontaktu s pokožkou, většinou dochází ke skleníkovému efektu a velmi nepříjemnému pocení.

V posledních několika letech došlo ke zjemnění bavlněných materiálů díky používání jemnějších přízí. Navíc bavlna jako taková je velmi dobře savá a příjemná na omak. Díky tomu je bavlněné povlečení velmi příjemné a prodyšné a hodí se i do teplých nocí.

Bavlněné povlečení Canzone modré

V nabídce Kvalitex je také ložní povlečení z bavlněného saténu, které se vyznačuje vysokým komfortem omaku. Jeho omak se přibližuje až k hedvábnému. Díky použití velmi jemných přízí a to až o polovinu oproti standardním bavlněným přízím, je povlečení velmi příjemné právě i v letním období.

Nezapomínejte na kvalitní prostěradla

Vedle povlečení jsou na trhu prostěradla, která mohou být hrubší nebo jemnější struktury. Mezi hrubší povrchové struktury patří froté prostěradla, byť jsou vyrobena z česaných přízí.

Pro horké letní noci jsou nejvhodnější prostěradla z jersey pleteniny nebo z bavlněného saténu. Všechna tato prostěradla jsou v nabídce v napínacím provedení se všitou gumou po obvodě prostěradla. Prostěradla lze velmi vkusně a moderně doplnit ke vzoru povlečení.

Přikrývka i do nejteplejších nocí

Hitem loňského léta byla ultralehká přikrývka, která je v současnosti nejvhodnější pokrývkou pro letní období. Jedná se o bavlněnou plachtu s kapsami, pod kterou můžete spát jen tak. Pokud by lehká bavlněná plachta byla pro vás málo, můžete do kapes vložit navíc přikrývku, nebo i obyčejnou deku.

Ultralehlá letní přikrývka

Tato ultralehká přikrývka je vedle standardních prošívaných letních přikrývek z dutého vlákna velmi oblíbená a to nejen díky svým vlastnostem, ale i díky velmi dostupné ceně.