+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Tajemství složení letních přikrývek

Ty doby, kdy se používala jedna přikrývka po celý rok, jsou pryč. Deky a přikrývky se dnes vyrábí v různých plošných hmotnostech (gramážích) a i naprosto různými technologickými postupy.

Kalendár08. 04. 2021

Díky tomu lze dosáhnout různé hřejivosti a dalších vlastností přikrývek a vy si tak můžete pro každé roční období zvolit samostatnou přikrývku, která bude plně vyhovovat počasí a teplotám v letních nebo zimních měsících.

Přikrývky Kvalitex využijete po celý rok

Standardní plošnou hmotností pro celoroční použití je výplň 300 g/m2. S těmito přikrývkami budete v pohodlí v každou roční dobu. Vedle celoroční a zimní přikrývky máme v nabídce také letní varianty s plošnou hmotností 150 g/m2. Letní přikrývky jsou hlavně v posledních letech velmi populární kvůli stále teplejším nocím, kdy teploty zůstávají vyšší, že by pro příjemný spánek bylo vhodné.

Materiály letních přikrývek

A z čeho se taková přikrývka skládá? Povrchovým materiálem je mikrovlákenná tkanina s broskvovým omakem na lícní straně, kterého je dosaženo počesáním tkaniny. Díky velmi husté dostavě tkaniny je navíc velmi důkladně zabezpečeno duté vlákno uvnitř přikrývky.

Jedním z nejvhodnějších výplňových materiálů je termicky pojené duté vlákno, které díky své konstrukci vyniká velkou lehkostí, vzdušností a při vyšších gramážích i hřejivostí. Vyšší gramáže jsou proto vhodné na zimní přikrývky.

Duté vlákno se nejvíce vyrábí ze 100% polyesteru a díky použitému termickému pojivu udržuje rouno dlouho tvar i další vlastnosti. Nepojené (velmi měkké rouno) je na omak vlastně polotovarem termicky pojeného rouna. Toto rouno má až o polovinu nižší životnost než právě termicky pojené duté vlákno.

Letní přikrývky, jako všechny ostatní, jsou prošité do panelového vzoru a to jak v podélném, tak příčném směru. Díky tomu je rouno dutého vlákna kvalitně zajištěno proti posunu uvnitř přikrývky a vy si můžete užívat klidný a nerušený spánek během celého roku.