+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Přivolejte sváteční náladu stylovým vánočním povlečením!

Taky na vás po podzimní změně času začne padat melancholie a únava? Světla přes den ubývá, stresu ke konci roku přibývá a advent si připomenete leda na vánočních trzích kelímkem punče nebo večer doma na pohovce u svařáku.

Kalendár11. 11. 2020

Vánoční náladu, plnou pohody a klidu, si ale můžete dopřát i týdny před tím, než osmažíte kapra a rozsvítíte světla na stromečku. Stačí postupně měnit dekorace. Třeba takové čerstvě nařezané smrkové větve, ty dokážou provonět celý dům a ubrusy se zimními motivy pozvednou i běžnou večeři na romantický zážitek, zvlášť když zapálíte svíčky. Den zakončíte v ložnici, kde už na vás bude čekat postel se zbrusu novým vánočním povlečením. A jaké si vybrat?

Červená, bílá a zelená - ve znamení tradic

I když se každý rok vyhlašuje nová barva, která by měla být trendem Vánoc, všichni zůstáváme víceméně věrní trojkombinaci červená-bílá-zelená. Víte, co tyhle barvy symbolizují?

Zelenou barvu používali naši předkové k rozjasnění domácností v době nejtužší zimy a připomínali si tím, že i chladno jednou skončí a příroda se zazelená. Červená je slavnostní, ale taky barva jablek, která bývala přes zimu jeden z mála dostupných zdrojů vitamínů. Bílá je sníh a čistota.

Naše letošní vánoční kolekce navazuje na tradiční barvy, které jsme zakomponovali do severského vzoru. Jestli máte rádi soby, rozhodně nesmí chybět ani ve vaší ložnici. Pokud už je to na vás až moc odvážné, můžete si přivolat bílé Vánoce povlečením s vločkami, ať už na jasně červeném podkladu, nebo v neutrálních odstínech béžové a šedé. Vzhledem k počasí v posledních letech to možná budou jediné vločky, které v prosinci uvidíte.

Aby vám v noci nebyla zima

Krásné povlečení je sice skvělým doplňkem každé ložnice, pokud se ale uprostřed noci vzbudíte kvůli prochladlým nohám, moc dobrou náladu mít nebudete. Od chladu vám pomůžou thermopřikrývky, složené ze dvou sešitých vrstev a vyplněné kvalitním dutým vláknem. V kategorii Vánočního textilu si můžete vybrat jak běžné thermopřikrývky, tak i ty s úpravou Antistress (ideální proti statické elektřině) a Aloe Vera (obsahují extrakt z aloe, který blahodárně působí na pokožku).

Pokud byste přece jen chtěli ještě větší pohodlí, máme pro vás úžasně hebké deky s dlouhým vlasem, které kromě postele skvěle poslouží i při sledování televize.

Dopřejte si vánoční pohodu nejen o svátcích! Stačí si vybrat z našeho sortimentu a za pár dní máte nové povlečení či přikrývky doma.