+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Příběh rodinné textilní výroby

Díky současné situaci ve světě si lidé často začali uvědomovat, že globalizace nepřináší jen samé dobré věci, ale v některých ohledech může být i ke škodě.

Kalendár04. 05. 2020

Velká část výrobců je odkázána na dovoz materiálů, nebo i součástí svých výrobků, ze zahraničí, což se nedávno ukázalo jako velká nevýhoda. Většina světové výroby je umístěna v Číně a samostatné výrobní jednotky už jsou ve světě spíše výjimečně.

I z toho důvodu jsme hrdí na tradici textilní výroby v Jihočeském kraji a v Písku především. Proto bych vám chtěl přiblížit příběh značky Kvalitex, jak ho možná neznáte.

V textilních technologiích už od střední školy

Když jsem studoval střední textilní školu se zaměřením na technologie a stroje, nevěřil bych, že mě tento obor tolik zaujme. Díky tomu jsem následně navázal na práci mých rodičů a začal jsem pokračovat v rodinné tradici textilní výroby.

V roce 2007 jsem se rozhodl vystudovat textilní obor v rámci vysokoškolského studia. Už během studia jsem měl možnost nahlédnout do nanotechnologií. Ty mě natolik uchvátily, že jsem byl okamžitě přesvědčen o velké budoucnosti nano odvětví.

Vznik značky Kvalitex

V roce 2011 jsme se společně s manželkou Lenou rozhodli založit obchodní značku Kvalitex®, pod kterou jsme začali vyrábět ložní povlečení a další bytové textilní výrobky.

Shodou náhod jsme se ve stejný čas potkali s kolegou Jiřím Kůsem, se kterým jsme, někdy i neúspěšně, budovali obchodní značku nanoSPACE®.

Výrobu jsme začali od nuly, skoro bez zákazníků a jen s jednou zaměstnankyní Janou. V průběhu let se náš tým zvětšoval. Až do současného stavu, kdy má tým Kvalitex® celkem 14 pracovníků.

Pokračování v rodinné tradici

Mnoho let jsme museli upřednostňovat pracovní záležitosti před soukromými. Možná i díky tomu se náš nejstarší syn Ivan rozhodl studovat Vysokou textilní školu a chce s námi prodloužit textilní tradici naší rodiny o další generaci. Toho si velice ceníme a jsme rádi, že textilní výroba v Jižních Čechách bude i nadále pokračovat.

Za všechno, čeho jsem zatím dosáhl, děkuji našim partnerům, zaměstnancům a hlavně své rodině. Děkuji.

Bc. Josef Handrejch, majitel firmy Kvalitex