+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu

Kategórie

Povlečení inspirované francouzskou krajinou

Provence – výjimečná krajina plná levandulových polí, květin a nádherného umění, které vás uhranou. Zároveň se jedná o jeden z nejoblíbenějších francouzských regionů.

Kalendár30. 06. 2021

A právě proto jsme se zde inspirovali, když jsme v roce 2015 připravovali novou kolekci povlečení Provence, kterou si naši zákazníci později tak moc zamilovali. Už od té doby je kolekce Provence velkou stálicí v naší nabídce a věříme, že tomu tak bude i nadále.

Květinové vzory s nádechem venkova

Když zmíníme Provence, okamžitě se většině lidí vybaví levandule a fialová barva. My jsme se ale při tvorbě povlečení nechali inspirovat v trochu širším pojetí a nabízíme kromě levandule také vzory s dalšími drobnými kytičkami.

Povlečení nejčastěji ladíme do červené, modré, fialové, zelené, ale i do trendy šedé barvy. Nejnovějším přírůstkem kolekce je povlečení se sedmikráskami v šedé barvě, které je jasným ukazatelem spojení tradičního Provence s trendy šedou barvou. Květinové vzory zároveň krásně doplňují i rustikální prostředí a další doplňky.

Často v kolekci Provence kombinujeme hlavní květinový motiv s proužky nebo s jinými jednoduchými vzory. Jednou takovou novinkou je například povlečení s růžemi.

Další krásnou kombinací je i propojení kytiček různých velikostí, které okamžitě našlo své příznivce.

Povlečení nejen pro babičky

Zdá se vám, že povlečení s květinovými vzory najdete jen v ložnici babiček? To už dávno neplatí! Kolekce Provence se vyvíjí, stejně jako jiné kolekce, a díky novým trendům není její zaměření pouze na věkem pokročilé. Právě naopak. Jemné květinové vzory nádherně doplní jakoukoliv ložnici nebo jiný interiér rustikálního stylu.

Pro Provence jsme zvolili klasickou a oblíbenou hladkou bavlnu, která je hřejivá a zároveň příjemná na omak. Tkanina je o plošné hmotnost 120 g/m2 a díky své husté dostavě jemných přízí vyniká také svou hebkostí.

Od uvedení kolekce v roce 2015 vzory Provence prochází neustálým vývojem, přestože květinové vzory a styl celé kolekce zůstávají. Jsme rádi, že se jedná o stálici v naší nabídce, která se těší veliké oblibě. Děkujeme.