+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Květiny v ložnici - víte, které jsou vhodné?

Ložnice je místem, kde si každý z nás chodí odpočinout po náročném dni, a proto ji chceme mít co nejpříjemnější a útulnou. Jaká je vaše představa ideální ložnice?

Kalendár12. 02. 2024

Postel plná nadýchaných polštářů a vedle ní jen jednoduchý stolek s lampičkou? Nebo jste milovníci květin a chcete se probouzet do pokoje plného zeleně? 

Zelená barva a příroda určitě uklidňují, ale mít z ložnice skleník není úplně dobré. Víte, které květiny vašemu spánku prospívají a kterým se raději vyhnout?

Patří do ložnice aromatické rostliny?  

Milujete voskovky a jiné voňavé pokojové rostliny? Nechte je v obývacím pokoji, pro kvalitní spánek totiž nejsou silné vůně vhodné, mohla by vás z nich po ránu bolet hlava. To stejné platí i pro bylinky, jako je třeba máta nebo bazalka, které mají své ideální místo v kuchyni. Kvůli výraznějším vůním se vyhněte také řezaným květinám.

Kvalitex - Levandule v ložnici

Existují ale rostliny, které vám naopak svou vůní kvalitu spánku zlepší. Patří k nim například levandule. Jemné fialové květy budou ozdobou interiéru a jejich vůně vás během pár chvil přenese do říše snů. Pohodový spánek a příjemné probuzení vám zajistí i další dvě známé bylinky, saturejka a rozmarýn. 

Uvažujete, že byste si do ložnice pořídili kytici sušené levandule? Podle učení feng-shui byste to neměli dělat, suché květy prý symbolizují minulost a ubírají vám energii. Dalším, zcela praktickým důvodem, proč se vyhnout sušeným květům, je fakt, že se v kytici může usazovat prach a dráždit vás ke kašli. 

Pokojové rostliny jako osvěžovače vzduchu 

Nejspíš víte, že většina rostlin během dne vyrábí díky procesu fotosyntézy kyslík a v noci pak “dýchají” stejně jako člověk. Jsou tu ale výjimky, jako je tenura nebo aloe vera, které v noci kyslík uvolňují. 

A co využít pokojovky i jako “čističky” vzduchu? Ano, skutečně existují rostliny, které umí odstranit ze vzduchu škodlivé látky. Mezi velmi nenáročné na pěstování patří zelenec, který se navíc velmi snadno rozmnožuje, z kvetoucích pokojovek  pak muškáty. Do stinných ložnic se hodí břečťan popínavý, který má širokou škálu variant a nepotřebuje moc zalévat. 

Kvalitex - Aloe Vera v ložnici

Květinové povlečení jako doplněk živých květin v ložnici

Víte, že vaši ložnici mohou zdobit nejen živé květiny, ale úžasně vypadá i postel s povlečením s květinovými vzory? Velmi oblíbené je například oboustranné povlečení z kolekce Provence VIENTO s motivem růžiček a proužků, nebo FLORENCE, které je poseto lučním kvítím. Díky nim vnesete do ložnice kouzlo francouzského venkova, které můžete umocnit i kyticí levandule ve váze nebo v květináči. 

Pokud toužíte po něčem opravdu stylovém a luxusním, doporučujeme povlečení ISABEL s nádherným květinovým potiskem, kde je louka jak malovaná na plátně. Povlečení s takto výrazným vzorem se hodí zejména do ložnic, kde převažují nekvetoucí pokojovky, jako je například výše zmíněná aloe vera nebo zelenec. Díky této kombinaci bude pokoj působit harmonickým dojmem.

Chcete ještě další inspiraci na povlečení s květinovými motivy? Podívejte se na naši akční nabídku povlečení!

Prohlíželi jste 0