+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Kvalitex – Od zachování tradice až po technologické inovace

Letošní rok je pro Kvalitex kulatým výročím – slavíme 10 let od založení značky. A proto bych vám rád stručně přiblížil naši historii a vývoj.

Kalendár07. 06. 2021

Když jsem v roce 2011 zakládal obchodní značku Kvalitex, vůbec jsem nečekal, že jednou dojdeme tam, kde jsme dnes. V té době byla na trhu s textiliemi veliká konkurence a zároveň existovalo velké množství dovozového zboží za nízké ceny. A už vůbec nezmiňuji technologie, které některé společnosti měly k dispozici.

Výroba v činžovním domě v Písku

První výrobky Kvalitex z počátku vznikaly v jedné místnosti v činžovním domě na Pražské ulici v Písku. Moje manželka Lena byla tehdy na mateřské dovolené a já jsem dokončoval dálkové bakalářské studium na textilní fakultě v Liberci.

Naším záměrem při založení značky bylo kromě finančního zajištění rodiny také navázání na rodinnou tradici v textilní výrobě, která sahá až do roku 1992.

České nanovlákno

Kromě výroby v Kvalitexu jsem se ke konci roku 2011 začal také aktivně podílet na vývoji nanovlákenných materiálů aplikovaných do textilií.

Ve spolupráci s kolegy z nanoSPACE tak vznikla například řada protiroztočové povlečení a přikrývek z nanobavlny, kdy jsme dokázali spojit funkčnost materiálu s kvalitním bavlněným saténem.

Kolekce povlečení Kvalitex

Díky vlastní výrobě Kvalitex jsme mohli dál aktivně pracovat na každoročních kolekcích a vedle našich stálic, jako je například Standard, Luxury nebo Delux Collection, jsme v roce 2014 přišli i s novou kolekcí Provence.

Kolekce inspirovaná francouzským venkovem si velmi rychle našla velké množství fanoušků a obdivovatelů. Provence i všechny ostatní kolekce každoročně aktualizujeme a přinášíme stále nové a nové desény.

Rozšíření na Slovensko

V roce 2016 jsme se rozhodli rozšířit naši působnost i na slovenský trh (www.kvalitex.sk). Hlavně z počátku byla situace na Slovensku hodně náročná a dlouho jsme novou část e-shopu finančně dotovali.

Teprve až ke konci roku 2018 jsme po vytrvalém úsilí dosáhli stability a už dnes můžeme říct, že naše práce přináší výsledky.

Návrat k jednoduchosti

Postupem času jsme stále více vnímali směřování trendů k jednoduchým vzorům. Z toho důvodu jsme představili novou kolekci jednobarevného povlečení – a to jak v hladké bavlně, tak i velmi populární bavlněný satén (v hladkém provedení i s decentním proužkem).

Tato kolekce si okamžitě našla své zákazníky a poptávka zdaleka převyšovala to, na co jsme až dosud byli zvyklí.

Vrcholem pak bylo představení kolekce Nordic v roce 2020. Povlečení inspirované skandinávským stylem se okamžitě stalo hitem a našlo si ještě víc fanoušků, než předchozí jednobarevné povlečení. Obliba Nordic kolekce od jejího uvedení stále roste a jedná se o nejprodávanější povlečení značky Kvalitex.

Děkujeme

Pokud se ohlédnu zpět do roku 2011, kdy jsme začínali s obratem 1,5 miliónu korun, jsem hrdý na všechny naše zaměstnance, kteří s námi drží tzv. basu. Díky společnému snažení jsme v roce 2020 dokázali dosáhnout obratu 25 milionů korun.

Dnes u nás pracuje 15 zaměstnanců a v letošním roce chystáme stěhování do nových prostor, opět v našem textilním městě Písek. Do budoucnosti máme vize a plány přinášet zákazníkům zajímavé novinky a kolekce, které budou šité našim zákazníkům na míru, a to nejen z hlediska desénů, ale i technologických inovací.

Na závěr dovolte, abych touto cestou ještě jednou poděkoval všem našim zákazníkům a spolupracovníkům, bez kterých by snažení naší rodiny bylo tzv. Bezcenné. Děkuji.

Bc. Josef Handrejch