+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Jednobarevné povlečení stále více v trendu

I když se trendy ložního prádla časem mění, jednobarevné povlečení se těší čím dál tím větší oblibě.

Kalendár03. 05. 2021

A protože chceme našim zákazníkům přinést více možností a druhů materiálu, najdete u nás jednobarevné povlečení jak v klasické variantě hladké bavlny s plátnovou vazbou, tak i v bavlněném saténu, kde je použita atlasová vazba.

U saténové tkaniny je velmi oblíbená varianta hladkého provedení, ale i provedení s decentním proužkem. Vedle těchto materiálů nabízíme i klasické krepové jednobarevné povlečení, které je velmi snadné na údržbu.

Klasické bavlněné povlečení

Bavlněné povlečení je stálice vyrobená z tkaniny plátnové vazby, tedy jedna osnovní příze proti jedné útkové přízi. Tkanina je velmi příjemná na omak díky nižší plošné hmotnosti a zároveň velmi husté dostavy tkaniny. Plošná hmotnost tkaniny je 120 g/m2.

Pro stabilitu barev (a to i tmavých a sytých) používáme barvení reaktivními barvivy. Ta jsou stálejší a to i při praní na 60 stupňů. Nemusíte se tak bát, že po vyprání povlečení ztratí barvu nebo obarví bílá prostěradla. Samozřejmostí by mělo být praní povlečení naruby.

Povlečení z bavlněného saténu

Na rozdíl od klasického bavlněného povlečení je zde použita atlasová vazba, která díky své technologii tkaní zajišťuje materiálu vyšší jemnost a po vyprání i hedvábný omak. Povlečení je se díky tomu také snadněji žehlí.

Díky použití různých způsobů při tkaní může být povlečení hladké bez vzoru, ale může být tkané i do vzoru velmi decentních proužků, které vytváří různé lesky a v jednobarevném provedení i širokou paletu barev.

I u bavlněného saténu se používají reaktivní barviva, která vynikají dlouhodobou stálobarevností. Jednou z dlouhodobě nejoblíbenějších variant saténového povlečení jsou kombinace různých barev, a to i v kombinaci světlých s tmavými.

Krepové povlečení

Když se řekne krep, už víme, že se jedná o tkaninu, která není hladká, ale je, lajcky řečeno, zkrabacená. Tento tvar tkaniny je docílen chemickou operací, díky které je krepové povlečení jediné, které se nemusí žehlit. Povlečení se pouze vypere a vysuší.

Z těchto důvodů se povlečení hodí do hotelů, penzionů a jiných ubytovacích zařízení. I krepové povlečení nabízíme v jednobarevném provedení, které je universální pro různé interiéry.

Všechna jednobarevná povlečení vyrábíme se zipovým uzávěrem, nitěnými knoflíky, ale i s hotelovým uzávěrem (kapsou).