+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Jaké prostěradlo je nejlepší? Bavlna, satén nebo froté?

Máte pocit, že se ve velkém výběru ložního prádla ztrácíte? Nebo jste si koupili prostěradlo, které se po pár měsících vytáhlo a sežmolkovalo, a chcete se tomu při příštím nákupu vyhnout?

Kalendár21. 09. 2021

Jak poznat, které prostěradlo je kvalitní a bude vám vyhovovat? Připravili jsme pro vás přehled typů prostěradel podle materiálu včetně jejich vlastností a výhod, abyste už příště šli na jistotu.

S hladkou bavlnou neuděláte chybu

Rčení spát jako v bavlnce určitě nepřehání. Bavlněná prostěradla vám zajistí příjemný spánek v létě i v zimě. Když je propotíte, nemusíte se bát vyprat je na 60 °C a dát do sušičky. Navíc mají na okrajích gumu, takže převlékání postele bude otázka pár minut. Pokud ale sháníte bavlněná prostěradla pro hotelové pokoje, doporučujeme objednat klasické plachty bez gumy, které se dají i vyvařit.

V naší nabídce najdete nejen prostěradla v bílé barvě, ale taky šedá, modrá a pro milovníky extravagance i fialová nebo zářivě žlutá. Všechna jsou z vysoce kvalitní tkaniny, která se nesepere a barvy vám vydrží syté po mnoho vyprání, pokud prostěradla náhodou nezapomenete na sušáku na slunci.

Satén – dotek luxusu do každé ložnice

Jemný lesk, v létě chladí a v zimě hřeje. Saténová prostěradla si zamilujete už na první pohled a po první noci už na ně nedáte dopustit. Pokud ovšem koupíte kvalitní bavlněný satén. Ten umělý je sice levnější, ale není tak prodyšný a hlavně dost klouže.

Jak je od sebe poznat? Při nákupu nemusíte dělat hmatovou zkoušku, stačí se podívat na cenovku. Bavlněný satén je o dost dražší, ale platíte si za kvalitu, má totiž speciální atlasovou vazbu, která je náročnější na výrobu i na vstupní materiál. Díky atlasové vazbě má bavlněný satén svůj lesk a jemnost.

V naší nabídce máme široký výběr saténových prostěradel v různých velikostech i barvách, včetně neobvyklého vzoru, který připomíná mramor.

Froté – pro spáče, kteří mají málo času

Bavlna i bavlněný satén jsou materiály, které je potřeba trochu opečovat, přežehlit a hezky poskládat. Pokud ale žehličku vytáhnete maximálně na košile, bude se vám hodit spíš prostěradlo z froté. Je ze speciálního úpletu z nízkých a hustých smyček, díky kterému je měkké a pružné a nemusí se žehlit. Vyperete ho v pohodě na 60 °C a když ho dáte do sušičky,prostěradlo bude opět nadýchané a jako nové.

Froté prostěradla jsou ideální i pro děti, když se učí povlékat si postel, protože jsou lehká a jednoduše se natahují.

Pokud vám přijde froté prostěradlo příliš hřejivé, vyzkoušejte prostěradla z jersey. Jsou stejně elastická, ale hladší, jemnější a prodyšnější.

Jersey i froté prostěradla najdete v našem e-shopu v celé škále barev a velikostí.