+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Jaké ložní povlečení je vhodnější na zimu? Bavlněné nebo flanelové?

Víte, že v ložnici byste měli mít maximálně 19 °C, aby se vám dobře spalo a abyste byli ráno opravdu odpočatí? Tahle rada platí i v zimě.

Kalendár14. 11. 2022

Pokud ale patříte mezi zimomřivce, kteří už od října spí v ponožkách, nejspíš vás myšlenka na studenou ložnici úplně neláká. 

Chladnější vzduch nemusí nutně znamenat i zimu v posteli. Stačí si vybrat povlečení z vhodných materiálů a bude vám teplo celou noc. A které to jsou? Přečtěte si naše rady. 

Bavlněné povlečení – klasika, která vydrží 

Mezi nejčastěji poptávaný materiál na ložní prádlo patří už spoustu let bavlna. Je vhodná i na zimní povlečení, protože je díky celulózovému původu hebká a hřejivá. Tuto vlastnost mají všechny bavlněné tkaniny (satén, krep, flanel…), i když jsou technologicky různě zpracované. Záleží tedy jen na vás, jaké typy jednobarevného nebo vzorovaného povlečení se vám líbí. 

Víte, že i barva povlečení může mít vliv na vnímání tepla? V sytých barvách, ideálně tmavších, se vám bude spát lépe. Jestli ale milujete barvy světlé, nevadí, bavlněné povlečení je příjemné a hřejivé v jakémkoliv odstínu.

Povlečení z flanelu – ideální řešení pro zimomřivce

Pokud byste zjistili, že vás bavlněné povlečení v zimních nocích dostatečně nezahřeje, je zde druhá možnost – flanelové povlečení. Je velmi příjemné, hřejivé a hebké na omak, protože je ze silnějších přízí upravených tzv. počesáním. Tím se na povrchu vytváří charakteristické flanelové chloupky. 

Pokud se rozhodnete pořídit si do své ložnice flanelové povlečení, dejte si pozor na záměnu flanelu s mikroflanelem. Je sice levnější, ale jde o tkaninu z polyesteru, takže se pod ním budete dost potit. 

Oproti tomu, povlečení z flanelu je prodyšné, má velmi vysokou hřejivost, ale není těžké. Zároveň je i nadýchané. A aby toho nebylo málo, není potřeba ho žehlit. Při výběru se zaměřte hlavně na gramáž, ta by měla být minimálně 160 g/m².

V letošní kolekci flanelového povlečení jsme vsadili na přírodní pastelové barvy s přírodní tématikou. Ladění barev je různorodé a vybere si jistě každý. Vyberte si kvalitní flanelové povlečení. Jako ideální doplněk k povlečení nabízíme i samostatné flanelové povlaky na polštáře.