+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu

Kategórie

Jaké jsou trendy v ložnici pro rok 2021?

I když se módní vlny v zařizování bytů nestřídají tak rychle, jako třeba u oblečení, přece jen tam k nějakému vývoji dochází. Sledujete to? Nebo máte svůj oblíbený styl, kterého se držíte?

Kalendár04. 03. 2021

I když patříte spíš do druhé skupiny, určitě si z našeho článku odnesete inspiraci. Zaměřili jsme se na trendy v ložnici, protože tam stačí překvapivě málo ke změně – třeba koupit nové povlečení. A co nového tedy rok 2021 přináší?

​Barvy roku 2021 – šedá a žlutá

První inspirace, od které se můžete odrazit, je Barva roku podle Pantone. Tu využívají módní návrháři i tvůrci interiérů. Letos je Barvou roku kombinace žluté, které má vyjadřovat energii a naději, a šedé, která uzemňuje. Tyhle dvě barvy jsou do ložnice ideální, hlavně pokud je použijete na postel, kterou tím hezky rozzáříte. V našem sortimentu je přesně v této kombinaci bavlněné povlečení GRACE se zářivě žlutými povlaky na polštáře a žlutošedými povlaky na přikrývky. Klidně ale použijte jen jemnější kombinaci šedé a bílé, jakou má povlečení DELUX VALERY.

​Severský styl a japonská harmonie – japandi

Opravdová novinka letošního roku je styl japandi, který navazuje na oblibu skandinávského minimalismu a kombinuje ho s japonským stylem wabi sabi. Hlavní myšlenka je v tom, že si člověk doladí světlý skandinávský interiér doplňky, které jsou tzv. dokonale nedokonalé (třeba ručně dělaná keramická mísa místo kousku koupeného v supermarketu).

Celek má působit jemně a harmonicky. Takže žádné divoké barvené kombinace, což se do ložnic skvěle hodí. Co z toho můžete použít jako inspiraci? Třeba to, že při jarním úklidu uděláte čistku a necháte si v ložnici jen oblíbené věci. A zamyslíte se, jestli tam nemáte něco, co vás zbytečně ruší. Ať už barevně, nebo jen tím, že to tam je.

K doladění ložnice ve stylu japandi se skvěle hodí povlečení ZEN, skandinávským stylem inspirované KARE nebo decentní COFFEE.

​Květinové vzory – pro milovníky romantiky

Nakonec tu máme jednu stálici – květinové vzory. Ty se totiž objevují každý rok, ať už v povlečení ve stylu Provence, nebo jako jemný doplněk skandinávského stylu. V naší nabídce věnujeme stylu Provence vcelku dost místa, koupit můžete kousky v typických barvách šedé, fialové a bílé, jako u bavlněného povlečení MONTERA, nebo s výraznějšími květy, jako jsou na povlečení ESTER nebo TANEA.

A na závěr TIP: Máte rádi odkaz na české tradice? Tak právě pro vás máme nádherné bavlněné povlečení CANZONE, které vzorem připomíná slavný český modrotisk oblíbený třeba na lidových krojích.