+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Jak vykouzlit pocit opravdového domova? Nezapomínejte na ložnici!

Záleží vám na tom, aby vaše bydlení mělo styl? Potrpíte si na kvalitní materiály a bytové doplňky pečlivě vybíráte, aby vždycky vzájemně ladily? A máte takto vyladěné všechny pokoje, nebo jen místa, kam pouštíte hosty?

Kalendár08. 07. 2022

Pokud pro vás platí druhá varianta, je to trochu škoda. Kdo jiný, než vy, by si měl užívat pohodlí domova se vším všudy! Nejen v obývacím pokoji a v kuchyni, ale i v ložnici. Možná vás napadá, že tam “jen” spíte a potřebujete mít hlavně dobře vyvětráno a kvalitní matraci.

Kvalitu spánku ale dokáže pozvednout také vhodný polštář, přikrývka a překvapivě i ložní prádlo. Ložní prádlo je navíc přesně ten správný bytový doplněk, kterým můžete v ložnici navodit atmosféru, po jaké toužíte.

Bavlněný satén – dotek luxusu pro vaši postel

Pro milovníky designového bydlení bude tou správnou volbou povlečení ze saténu. Už jste ho vyzkoušeli a odložili, protože vás zklamalo? A měli jste povlečení a prostěradla z bavlněného saténu, nebo ze syntetického?

Jestli vám pod ním bylo horko a zatrhával se i o nehty u nohou, tak to byl nejspíš satén syntetický. Samotný název satén totiž není látka, ale označení tkaniny s atlasovou vazbou. Dřív se vyráběl pouze z hedvábí, ale dnes už existují i varianty bavlněné a z polyesteru a právě z těch bývá ložní prádlo.

Rozdíl mezi bavlněným a polyesterovým saténem poznáte na první pohled podle ceny. Bavlna je přírodní materiál, je tedy dražší, ale požitek z jejího používání je k nezaplacení. Nejenže luxusně vypadá, protože atlasová vazba dodává látce jemný lesk, ale na omak je úžasně měkká a hebká.

Bavlněný satén j navíc skvělý materiál na letní povlečení, protože je prodyšný a chladivý, takže se vám bude opravdu spát jako v bavlnce. Zapomeňte na klouzavá prostěradla, u kterých jedinou výhodou je vysoký lesk. Vsaďte na decentní eleganci bavlněného saténu, který si své kvality uchová i po mnoha vypráních.

Pohrajte si s barvami a vzory

V naší nabídce najdete prostěradla z bavlněného saténu v široké paletě barev. Od jemných tónů béžové, přes bílou klasiku až po hráškově zelenou nebo odvážně červenou. Nebojte se experimentovat s barevnými kombinacemi prostěradel a povlečení! Ložnice je místo, kde můžete odhodit veškeré starosti, zapomenout na pohledy zvědavých návštěv a udělat si atmosféru, po které toužíte.

Pokud vám postel kompletně povlečená do saténu zatím příliš připomíná hotelové pokoje, doplňte saténová prostěradla v decentních barvách romantickým povlečením ve stylu Provence, které vnese do interiéru pohodovou letní atmosféru. Zkuste třeba kombinaci světle fialové a vzoru s růžemi nebo s větvičkami.

Máte chuť nakoupit nové kousky hned teď? Objednejte si a za pár dní s může vaše ložnice proměnit k nepoznání.