+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Jak vybrat povlečení pro teenagery a nesplést se?

Mít doma puberťáky je občas pěkná zátěž na nervy. Mají svou hlavu a názory dost často přesně opačné, než vy. Jsou věci, u kterých si asi budete trvat na svém, ale pak je tu spousta dalších, u kterých je pro klid doma lepší nechat jim volnou ruku.

Kalendár16. 08. 2021

Konkrétně třeba u toho, jak bude vypadat jejich pokoj, co chtějí za nábytek, doplňky nebo jaké povlečení na postel jim přijde fakt cool. Vzhledem k tomu, že jejich pokoj pro vás bude mít často zavřené dveře a řídit se budou hlavně názory kamarádů, nutit je mít “svoje doupě” sladěné se zbytkem domácnosti nemá moc cenu.

Můžete jim ale dát nějaké návrhy a tím ukázat, že víte, co je baví a jaký mají vkus. Začít můžete právě u povlečení.

Romantika, citáty, štěňátka – tohle na puberťačky spolehlivě zabere

Pokud máte doma dceru, která už je v kritickém věku, tak pozor. Bude řešit každou maličkost, od barev až po materiál. Zatímco malé holčičky milují pestré barvy, spoustu růžové, princezny a jednorožce, pubertální slečny si potrpí spíš na jemnější barvy, šedou, světle modrou a mátovou. Nebo klidně i zlatou a stříbrnou, ty ale spíš na vzorech.

V kurzu jsou romantické motivy srdíček, nebo květin a různé citáty a hesla, jako je: Make a wish, Sweet dreams nebo Love. Milovnice zvířat potěší povlečení s realistickým vyobrazením jejich mazlíčka nebo jiného oblíbeného zvířete.

Na co ale rozhodně dejte pozor, to je materiál povlečení. Současné puberťačky často řeší materiál a původ věcí, které si kupují, a umělinou byste je rozhodně nepotěšili. Naše povlečení je z velmi kvalitní 100% bavlny, a šije se tady v Česku, takže tuhle položku si můžete označit jako splněnou.

Fotbalové hřiště nebo kytara – jaké zájmy mají chlapci?

Vybírat ložní povlečení pro puberťáky je o něco jednodušší. Ti neřeší až tak estetickou stránku, hlavně když to sedí k jejich stylu života. Vášnivý fotbalista ocení cokoliv v barvách oblíbeného klubu, nebo aspoň povlečení s motivem fotbalového hřiště. Hudebníka potěší povlečení s motivem notové osnovy a budoucího motorkáře cokoliv s pořádnou mašinou.

Pro slečny i mladé pány ale platí jedna společná věc. Mají rádi změnu a osobitost, takže počítejte s tím, že povlečení pro teenagery budete muset kupovat častěji, než jste byli zvyklí u dětského.