+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Jak správně pečovat o viskózové povlečení

Viskózové ložní prádlo je stále oblíbenější. Tento jemný a na dotek příjemný materiál je totiž vhodný pro celoroční použití, je prodyšný a šetrný k pokožce. Viskózové ložní prádlo také reguluje tělesnou teplotu, má antibakteriální účinky a absorbuje vlhkost.

Kalendár16. 05. 2024

Pokud jste se rozhodli také si pořídit ložní prádlo z viskózy, poradíme vám, jak byste jej měli udržovat, aby vám vydrželo kvalitní co nejdéle. Nemusíte se ovšem obávat, údržba viskózového ložního prádla je velmi snadná.

Praní a žehlení viskózového ložního prádla

Viskózové povlečení můžete prát stejně jako povlečení bavlněné nebo povlečení z jiného materiálu. Než ovšem vůbec začnete prát, tak zapněte zipový uzávěr, aby nedošlo k poškození materiálu. Viskózové povlečení perte vždy na 40 °C a naruby, aby jeho barvy zůstaly stále syté a pestré. Určitě doporučujeme při praní používat tekutý prášek, u kterého se nemusíte obávat, že se nedostatečně nerozpustí. Tento materiál není vhodný pro sušení v sušičce. Pokud jej ale do sušičky přeci jen vložíte, tak doporučujeme zvolit delší program s nižší teplotou sušení. 

Při žehlení povlečení mírně navlhčete (což platí i pro žehlení bavlněného povlečení) a stejně jako při praní, i při žehlení povlečení žehlete naruby.

V naší kolekci najdete kvalitní viskózová prostěradla, která jsou vyrobena z rostlinné celulózy. Konkrétně především z bambusu, dubu a břízy a tato tkanina neobsahuje polyester, nylon ani mikroplast.

Prohlíželi jste 0