+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Jak se vyspat i v létě? 5 jednoduchých triků pro snadnější usínání

 Říká se, že se člověk nejlépe vyspí v teplotě kolem 18 °C. Jenže co dělat, když máte v ložnici i po hodině větrání pořád horko, v posteli se celou noc potíte a ráno pak potřebujete dvojitou dávku kávy na probuzení? 

Kalendár13. 04. 2023

Nenechte se letos překvapit horkem. Inspirujte se našimi tipy a připravte se na sezónu s předstihem! 

Větrák nebo led? Zkombinujte to! 

První věc, která většinu lidí při řešení horka v bytě napadne, je pořídit si větrák. Pokud ho ale zapnete v rozpáleném bytě, příliš osvěžení vám nepřinese, protože bude jen rozhánět horký vzduch. Na jeho ochlazení budete potřebovat trochu ledu. Kostky ledu dejte do misky a tu umístěte přímo před ventilátor. Led bude pomalu tát a postupně ochlazovat a zvlhčovat vzduch, který ventilátor rozhání. 

Na postel patří 100% bavlna 

V létě je hodně důležité i to, v čem spíte. Každý materiál má jiné vlastnosti, a povlečení, které je vám v zimních měsících příjemné, může v létě zahřívat až moc.Do horkých nocí se nejvíc hodí povlečení ze 100% bavlny. Bavlna umožňuje kůži dýchat a nezadržuje teplo tak, jako syntetické materiály. Díky tomu se pod bavlněným povlečením méně potíte a hlavně se vlhkost odvádí pryč. 

Hledáte něco exkluzivnějšího, než obyčejnou hladkou bavlnu? Vsaďte na povlečení z bavlněného saténu, které vás okouzlí decentním leskem i úžasně jemným povrchem. Navíc je příjemně chladivé a i v letním horku se vám v něm bude spát opravdu jako v bavlnce. 

Letní sada přikrývky a polštáře Kvalitex

Dobré prostěradlo je základ

Velký vliv na kvalitní spánek má i volba prostěradla. Už jste vyzkoušeli prostěradla z jersey? Tento materiál rozhodně na léto doporučujeme. Jde o pleteninu z bavlny, která je pružná. Možná ji znáte jako látku, ze které se vyrábí trička, takže víte, že se dokáže dobře tvarově přizpůsobit. Čistě bavlněný jersey ale může mít tendenci se lehce vytahovat, proto je lepší hledat varianty s příměsí elastanu. Ty se navíc nemusí žehlit. 

V našem sortimentu najdete jersey prostěradla s elastanem v několika barvách, takže si můžete vybrat, které bude nejlépe ladit s vaším letním povlečením. 

Pořiďte si speciální letní polštář a přikrývku

Proč trávit noci zpocení pod zimní nebo celoroční přikrývkou, když můžete mít lehkou a pohodlnou letní variantu? Naše přikrývky jsou vyrobeny z kvalitního dutého vlákna, které vás ochrání i v chladnějších nocích. A když už vybavujete postel novými kousky, přihoďte i letní polštář. Letní přikrývky i polštáře se snadno udržují a když budete mít pocit, že jste je moc propotili, můžete je vyprat v pračce na 60 °C.

Udržujte pravidelný spánkový režim

Pravidelný spánkový režim je klíčový pro váš spánek, bez ohledu na roční období. I když vás to v létě láká zůstat venku déle, nedoporučujeme to dělat několikrát týdně. Můžete se lehce přetáhnout a pak budete režim pracně vracet zpátky. Pokuste se vstávat a usínat v pravidelnou dobu každý den, i o víkendech.

Tak co, které z tipů letos vyzkoušíte? Pokud jste se rozhodli pro nové kousky na vaši postel, nemusíte čekat s nákupem až do června. Podívejte se na naši akční nabídku a vyberte si, co potřebujete!

Prohlíželi jste 0