+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu

Kategórie

Jak ochránit postelovou matraci a prodloužit její životnost?

Věděli jste, že na matraci trávíme až 30 % života? Abychom tuto dlouho dobu trávili v pohodlí a bezpečí, je třeba matraci dostatečně ochránit. S tím nám do značné míry pomohou chrániče matrace.

Kalendár31. 08. 2021

Hlavním úkolem chráničů je ochrana matrace před cizími parazity. V druhé řadě pak ochrana člověka před parazity, kteří žijí uvnitř matrace. Vedle ochrany pak chránič zajišťuje i vyšší komfort a pohodlí při spánku.

Propustné a nepropustné chrániče

Pokud je řeč o chráničích matrace, většinou jde o chrániče propustné nebo nepropustné.

Ty propustné se vyrábí pomocí technologie prošití všech použitých materiálů, tzn. vrchové tkaniny a vnitřního dutého vlákna. Duté vlákno u chráničů by mělo být pevné, a to díky termickému pojivu uvnitř rouna dutého vlákna.

U nepropustných chráničů je velmi důležitá kvalita filmu, který zajistí nepropustnost. Řeč je o PU nebo PVC materiálu, který nepropustí vodu. V současné době je spíše používanějším materiálem polyuretan (PU) a to kvůli jeho pórovitosti a tedy prodyšnosti. I když je PU film prodyšný, stále je vodou nepropustný.

Další typy chráničů

Velmi technologicky inovativním chráničem je tzv. thermo chránič, který obsahuje vrchovou tkaninu, vnitřní duté vlákno a PU film. Tkanina je prošitá s termicky pojeným dutým vláknem a díky technologii hot melt je nanesen na rouno dutého vlákna PU film o plošné hmotnosti 25 g/m2. Tento chránič vám dopřeje během spánku dostatečné pohodlí i bezpečí.

Oblíbenou novinkou jsou také chrániče s bambusovým vláknem. Vlákno je velmi příjemné a, na rozdíl od všech dalších chráničů, je chránič také velmi tichý, nešustí a nebude vás v noci rušit.

Veškeré chrániče Kvalitex jsou pratelné na 60 °C, ale někdy i na vyvářku.

Alternativa nepropustného chrániče

Pokud vám nevyhovují matracové chrániče, můžete zkusit nepropustné prostěradlo. Nemusíte mít strach, že by šlo o neforemné kusy látky podložené šustivým igelitem. Moderní nepropustná prostěradla mají polyuretanovou laminaci, ale jsou zároveň jemná a prodyšná, takže se na nich nebudete zbytečně potit. Prostěradla jsou navíc napínací a manipulace s nimi je velmi snadná.