+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Dekorační polštářky: estetické i praktické doplňky do bytu

Milujete ten pocit, když se zaboříte do pohodlného křesla? Ani se člověku nechce vstát. Chybí vám doma takový ušák? Nemusíte šetřit tisíce na nový kousek nábytku, protože dokonale pohodlné sezení se dá vytvořit i z malých dekoračních polštářků. A navíc v nich získáte i doplňky, které dokreslí atmosféru vašeho domova.

Jak ale ze široké nabídky, která je na trhu, vybrat ty správné pro vaše bydlení? Pojďme se podívat na pár rad, kterými se můžete inspirovat při nákupu

Kalendár29. 03. 2022

Pokoj plný vzorů a barev, nebo spíš elegantní minimalismus?

Ještě než se pustíte do přeměny bytu, zamyslete se, jaké barvy doplňků vlastně chcete. I když jsou polštářky relativně malé, pořád se můžou stát dominantou pokoje, nebo naopak podtrhnout to, co už v místnosti máte.

Aby pokoj působil harmonicky, držte se několika základních pravidel. Ve světlé místnosti a na světlém nábytku nejlíp vyniknou tmavší, sytě barevné polštáře, tmavou pohovku je naopak potřeba rozzářit světlejšími doplňky. Opakujte barvy, které se už místnosti vyskytují. Třeba pokud máte koberec s modrošedým vzorkem, polštáře volte modré nebo šedé. Nemusí to být úplně stejná barva, ale držte se rozdělení na studené a teplé tóny. Další možností je ladění tón v tónu, kdy třeba k vínové pohovce pořídíte světlejší polštáře ve stejné barvě.

A co vzory? Právě ty jsou nejdůležitější pro celkovou atmosféru místnosti. Obecně platí, že květinové vzory se hodí do přírodně laděného interiéru, ideálně k dřevěnému nábytku. Pokud máte rádi styl Provence, dekorační polštářky se vzorem levandulí budou tím pravým doplňkem. Naopak metalické barvy nebo geometrické vzory budou výborně ladit s moderním bytem, zařízeným nábytkem v kombinaci kov-sklo, nebo kov-dřevo. A pro koho je nejdůležitější útulné bydlení, plné barev, ten může vsadit na pestré barvy a vzory inspirované mandalami.

Dekorační polštářky můžete využít nejen v obýváku na pohovce nebo v kuchyni na sedačce, ale i v ložnici. Jestli je vám málo jeden polštář pod hlavou, a chcete opravdové pohodlí, klidně postel ještě o dva nebo tři menší kousky doplňte. V našem e-shopu si můžete vybrat vzory, které budou perfektně ladit s povlečením.

Jednoduché na údržbu

Všechny kousky, které nabízíme, jsou jednoduché na údržbu. Už jen proto, že si můžete koupit zvlášť polštář vyplněný dutým vláknem, a zvlášť povlaky. Polštáře perte klasicky na 40 °C, ždímání i sušení máte uvedené u každého typu polštáře zvlášť. Větišna povlaků je ze 100% bavlny a perou se na 60 °C, většinou naruby. V nabídce máme ale i „chlupaté“ polštáře z polyesterového vlákna, ty je potřeba prát na 30 °C.

Dekorační polštářky přičarují útulnou atmosféru do vašeho obýváku, kuchyně i ložnice. Hledáte vzor nebo barvu, která dokonale doplní zbytek interiéru? Prohlédněte si naši nabídku dekoračních polštářků.