+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Co (ne)patří do dětské postýlky: průvodce lůžkovinami

Potřebují malé děti polštáře? Jaké povlečení koupit do dětské postýlky? Nejste si jistí odpověďmi?

Kalendár28. 08. 2023

Možná se právě připravujete na roli rodiče a je to vaše poprvé. V tom případě se vám určitě budou hodit naše tipy ohledně lůžkovin pro děti. Poradíme vám, co by nemělo chybět v postýlce novorozence, a připravíme vás i na její výměnu za větší dětskou postýlku.

Nechte miminka spát blízko a bezpečně

Když si přivezete domů novorozence, nejdůležitější je postarat se o to, aby bylo jeho spací místo pohodlné a co nejbezpečnější. Někteří rodiče sází na spaní ve společné posteli, ale úplně stačí mít dětskou postýlku hned vedle té rodičovské. Tak budete moci rychle zareagovat, když se dítě vzbudí, ale zároveň budete mít i svůj prostor.

Postýlky pro miminky jsou celkem malé a mívají polohovací rošt, abyste se nemuseli tolik shýbat. Do postýlky stačí koupit matraci a příjemné dětské prostěradlo z jersey nebo froté. Dítě prvních pár měsíců spí v zavinovačce nebo spacím pytli. Peřinu a poštáře zatím vynechte a stejně tak se vyhněte plyšákům a jiným větším hračkám. 

První velká postel pro dvouleťáky 

Zhruba v půl roce dítěte už nejspíš budete poprvé snižovat polohovací rošt na postýlce, aby se dítě náhodou nepřekulilo. Nakonec bude úplně dole a je možné, že dítě bude používat kraje postele jako oporu při nácviku chození. To bývá okolo prvního roku života a v tuto dobu už je nejvyšší čas, abyste se kromě nákupu prvních botiček zaměřili i na vybavení postýlky. Pořád ještě může být u vás v ložnici, ale už ji můžete vybavit dětskou přikrývkou a barevným povlečením. Polštář ale zatím nechte schovaný. 

Největší změny přijdou okolo druhého roku. Váš potomek už zvládne aspoň část noci sám a nejspíš už taky vyrostl z miminkovské postýlky. Jeho novou dětskou postel už musíte vybavovat se vším všudy. Přikrývku už máte, teď je na čase pořídit i něco pod hlavu. Dávejte ale pozor a kupte dětský polštář, který je narozdíl od většiny “dospěláckých” nízký a dětem se na něm proto dobře spí. Navíc má polštář zip, takže můžete výplň polštáře přizpůsobovat dítěti dle jeho věku.

Nechte děti vybrat si povlečení. U nás najdou kvalitní bavlněné kousky s jednorožcem, s pírky, s pejsky i s hvězdičkami, záleží jen na tom, co mají rádi. Vždycky se ale ujistěte, že je postel dobře povlečená, prostěradla zastrkaná a povlečení dobře zapnuté. Jen tak totiž zajistíte pohodlný a bezpečný spánek!

Prohlíželi jste 0