+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Která barva je trendem letošních Vánoc a jak ji využít při výzdobě interiéru?

Dokážete si představit Vánoce bez nazdobeného stromečku a barevně vyladěných dekorací? Asi by to bylo divné.

Kalendár29. 10. 2021

I tím, že náš domov změní svůj vzhled a všechno je jiné, nové a nablýskané, se dostáváme do sváteční nálady. Stejně jako když napadne sníh a my jdeme do přírody a kocháme se krásně zapadanými stromy nebo když je mráz a ráno s dětmi obdivujeme zamrzlé vločkové vzory na oknech.

Aby měly Vánoce pokaždé opravdu jedinečnou atmosféru, můžete se při výběru dekorací inspirovat módními trendy, které návrháři vymýšlí nejen pro oblečení, ale i pro interiérový design. Chcete vědět, jaké barvy přisoudili letošním Vánocům?

Tradiční barvy na ústupu

Tak jako u dětí Elsa z Ledového království poráží Červenou Karkulku co se obliby týče, stejně je na tom tradiční červená barva, kterou má letos nahradit modrá. Pokud máme být přesní, trendy barvami Vánoc 2021 jsou modrá a bílá (anebo jiné velmi světlé barvy, jako je smetanová, světlá béžová neb stříbrná).

Každopádně tedy můžeme říct, že letos určitě nebudete o bílých Vánocích jen snít. Bílá nebo smetanová jsou barvy, které navozují pocit čistoty a elegance. Pokud jste spíše minimalisticky založení, zvolte většinu dekorací a ubrusů v této barvě a modrou si nechte jen na drobné doplňky, jako jsou třeba svíčky nebo ubrousky. Krásně budou vypadat i sklenice s jemným bílým nebo modrým vzorem. Stejně tak se můžete inspirovat i při zdobení stromku, kterému budou slušet skleněné baňky, nebo třeba jen slaměné ozdoby na bílých a modrých stužkách.

Modrá a bílá sluší i polštářům

Když už budete v pořizování nových doplňků do bytu, nezapomeňte i na vaši ložnici. Udělejte si radost novým povlečením, které vám sváteční zimní náladu navodí hned po probuzení. V e-shopu Kvalitex máme na výběr hned několik vzorů v trendy barvách. Osloví vás bílé povlečení s jemnými modrými a béžovými vločkami, nebo sáhnete spíš po výraznějším modrém s bílými hvězdičkami?

Do obývacího pokoje můžete zase pořídit dekorační polštářky s vánočními nebo třeba jen s geometrickými vzory. Nejen že přispějí ke sváteční atmosféře, ale na pohovce či křesle si díky nim vytvoříte super pohodlný koutek, tak akorát pro sledování pohádek. A to se na dobu vánočních svátků určitě hodí.

Inspirovali jsme vás? Je modrá a bílá vaše oblíbená kombinace? Tak si ji na Vánoce užijte! A pokud byste chtěli i další povlečení, tentokrát třeba bez vzorů, podívejte se na náš e-shop a vyberte si, co se vám líbí.