+420 380 602 200 info@kvalitex.cz
Vyberte kategorii magazínu
Víte, jak se dobře vyspat i za teplých nocí?

Patříte mezi takové, kterým stačí celý rok jedna přikrývka? Pak máte o problém méně. Pokud ale potřebujete v zimě pořádně teplou peřinu, do které se zachumláte a nepustíte ani kousek tepla ven, nebude vám zřejmě ta samá peřina přinášet stejný užitek i v letních parnech.

Pokud chcete v posteli zachovat čistotu, lehkost a vzdušnost i při horkých letních nocích, jsou letní přikrývky ideální volbou.

Kalendár03. 04. 2020

Letní přikrývky s dutým vláknem

Přikrývky značky Kvalitex obsahují termicky pojené duté vlákno, které je charakteristické svou soudržností a zároveň lehkostí. Dutá vlákna jsou pomocí pojiv spojená do útvaru rouna (souvislá vrstva dutých vláken). Pro vás to znamená příjemnější spánek a žádné rušivé elementy na přikrývce.

Letní přikrývky s dutým vláknem si u nás můžete koupit v plošné hmotnosti 150 g/m2. Díky podélnému i příčnému prošití je rouno zajištěno proti pohybu uvnitř tkaniny.

Nejvíce rozšířeným povrchovým materiálem, používaným pro výrobu přikrývek, je tkanina z polyesterového mikrovlákna. Tu používáme ve všech našich přikrývkách z řad Luxus plus, Aloe vera a Antistress.

Lehoučká přikrývka i do největšího vedra

V posledních několika letech se potýkáme s vysokými letními teplotami, když už obyčejné letní přikrývky nestačí. Proto jsme neváhali inovovat a vedle našich stálých letních produktů jsme vyvinuli i ultralehkou letní přikrývku.

Tato ultralehká varianta vám dává možnost použití samostatného povlaku jako plachty (prostěradla) v horkých nocích, jak to praktikují například ve středomořských státech. V případě, že by na vás samostatný povlak byl moc lehký, do kapes pokrývky (povlaku) je možné vložit deku o rozměru 140-150 x 200cm.

Ultralehká přikrývka je vyrobená ze 100% bavlněné tkaniny čistě bílé barvy, a proto je velmi příjemná na omak. Bavlněné materiály jsou charakteristické vysokou savostí a prodyšností. Co jiného použít, když je venku vedro na padnutí?